Wystrój wnętrz

Wzory we wnętrzach

Nasze wnętrza stają się ciekawe oraz żywe dzięki różnym barwom oraz wzorom. Jednak trzeba pamiętać o tym, jak ważne jest ich umiejętne łączenie. Chodzi nie tylko o kolorystykę, ale też wielkość wzorów czy ich intensywność. Jeżeli przesadzimy, to wnętrze stanie się chaotyczne i przytłoczone. Trudno będzie się w nim skupić czy wypocząć. Jakie zatem dobierać do siebie wzory?

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Na początku warto wybrać neutralną bazę dla wzorów. Trzeba określić również wiodący kolor. Taka baza musi być gładka i stanowić tło dla wzorzystych dekoracji czy mebli. I tak na przykład bazą dla kolorowych i wzorzystych poduszek będzie gładka sofa. Natomiast bazą dla różnych tkanin i dodatków będą we wnętrzu gładkie ściany. Takie połączenia pozwolą nam tworzyć aranżacje spójne i harmoniczne. Wnętrza będą przytulne, ale wyraziste.

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Bardzo ważne jest też zwracanie uwagi na kolorystykę. Mamy różne wzory ? pasy, kwiaty, kropki czy wzory geometryczne. Aby do siebie pasowały, muszą je łączyć takie samy barwy. Można decydować się na różne rozwiązania. Dodatki mogą być w tych samym, jednym kolorze, ale w różne wzory. Mogą składać się z dwóch lub trzech kolorów, ale wtedy co najmniej jeden z nich musi być wspólny. Można również wybrać jeden wzór, ale na tle różnych kolorów. Wtedy te barwy powinny znaleźć się na innych elementach wyposażenia wnętrza.

źródło: wjakwnetrze.pl

źródło: wjakwnetrze.pl

Bardzo dobrze będą łączyć się ze sobą wzory o różnych wielkościach. Na większych powierzchniach, na przykład zasłonkach wybierzemy te większe wzory, a na mniejszych powierzchniach ? drobniejsze. Wtedy też będą one ze sobą współgrały.

Dodaj komentarz