Podróże

Wyjątkowe polskie atrakcje

Większość osób na wolne dni planuje wyjazdy za granicę. Chętnie wybierają się w różne zakątki świata, by poznawać nowe miejsca, kultury, podziwiać różne zabytki i wyjątkowe krajobrazy. Warto jednak poświęcić też trochę czasu na poznanie wyjątkowych miejsc, które znajdują się w Polsce. Jakie atrakcje możemy tutaj znaleźć?

źródło: otosopot.pl

źródło: otosopot.pl

Jednym z bardziej znanych miejsc w Polsce jest molo w Sopocie. Jest to najdłuższe pomost drewniany w Europie. Molo ma 511,5 metra długości oraz 10 metrów szerokości. Jest to miejsce, które chętnie odwiedzają turyści oraz mieszkańcy okolic. Wiele osób chętnie spędza tutaj czas wolny, relaksując się, czytając czy spotykając ze znajomymi. Początkowo, około 1808 roku pewien lekarz napoleońskich wojsk wpadł na pomysł, by wybudować w tym miejscu łazienki morskie, służące kąpielom leczniczym. W roku 1827 został dobudowany drewniany pomost. W tym samym miejscu stoi dzisiaj drewniane molo w Sopocie.

źródło: atrakcje-turystyczne.eu

źródło: atrakcje-turystyczne.eu

W Złotym Stoku znajduje się natomiast najstarsza w Polsce kopalnia złota. Pierwsze wzmianki o tej kopali pochodzą z 1274 roku. Obecnie kopalnię można zwiedzać, a szczególną atrakcją okazuje się być podziemny wodospad. Bardziej odważne osoby mogą również zdecydować się na przepłynięcie łódką jednego z zalanych korytarzy.

źródło: mojetatry.pl

źródło: mojetatry.pl

Polska ma również swój najwyższy wodospad, znany jako Wielka Siklawa. Znajduje się między Doliną Pięciu Stawów a Doliną Roztoki. Siklawa spada z wysokości 70 metrów dwiema lub nawet czterema strugami – w zależności od poziomu wody. Zachwycające są tutaj przede wszystkim widoki, a uroku dodają wodospadowi pojawiające się nad wodą tęcze.

Dodaj komentarz