Sport

Wybór butów do biegania

Bieganie to sport, który cieszy się ogromną popularnością. Zapewne wiąże się to z faktem, że nie ponosimy w związku z tym żadnych kosztów. Nie musimy korzystać z żadnych siłowni czy zorganizowanych i płatnych zajęć. Sami decydujemy o tym gdzie biegamy, ile i jak często. Potrzebne jest nam jednak odpowiednie wyposażenie. A szczególnie istotną sprawą jest zakup odpowiednich butów do biegania, dzięki czemu unikniemy bólów stawów i różnych urazów. Jednak zakup butów nie jest taką łatwą sprawą. Nie zawsze wiemy jakie buty są nam potrzebne, a poza tym mamy ogromny wybór ? wśród marek, modeli i cen. Jak sobie pomóc?

źródło: aktywnisportowo.pl

źródło: aktywnisportowo.pl

Przede wszystkim musimy brać pod uwagę kilka czynników, na przykład rodzaj podłoża po jakim zamierzamy biegać, rozmiar stopy oraz typ stopy.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Trzeba też stosować się do kilku istotnych zasad. Przede wszystkim buty do biegania warto mierzyć, kiedy nasza stopa jest zmęczona i lekko spuchnięta. Wtedy łatwiej będzie określić czy buty nie będą za małe. Buty mierzymy też na skarpetę, w której zamierzamy biegać. Zazwyczaj są one bowiem trochę grubsze od tych zwykłych. Koniecznie musimy też przymierzyć oba buty. Dlaczego? Ponieważ bardzo często nasze stopy się różnią i musimy wybrać buty odpowiednie dla tej większej.

źródło: sportowebuty.pl

źródło: sportowebuty.pl

Chcemy również kupować buty trochę większe, by nasze stopy miały luz i mogły swobodnie pracować. Jednocześnie jednak potrzebne są nam buty, w których pięta nie będzie się ruszać ? unikniemy dzięki temu obtarć. Jeżeli mamy problem z wyborem odpowiednich butów, korzystajmy z porad doświadczonych sprzedawców.

Dodaj komentarz