Wystrój wnętrz

Trudny wybór – wanna czy kabina?

Remontując łazienkę bardzo często spotykamy się z dylematem związanym z tym co w niej zamontować – wannę czy kabinę prysznicową. Oczywiście są zwolennicy zarówno jednego jak i drugiego rozwiązania postarajmy się jednak wymienić zalety i wady obu.

fot.http://artsecurehouse.com

Wygodna wanna

Na pewno wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, iż nie ma lepszego relaksu aniżeli długa gorąca kąpiel w wannie pełnej bąbelków. Godzinny relaks w wannie wypełnionej aromaterapeutycznymi olejkami na pewno poprawi nasz nastrój oraz zregeneruje ciało. Wadą wanny jest jednak fakt, iż korzystając z niej, albo musimy wypełnić ją po brzegi, przez co wykorzystujemy bardzo wiele litrów wody, albo bierzemy szybki prysznic w średnio komfortowy sposób, chlapiąc przy tym płytki podłogowe czy ściany.

Kabina

Kabina prysznicowa jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli cenimy sobie czas i lubimy szybkie prysznice. Kobiety dodatkowo cenią sobie kabiny ze względu na to, iż łatwo umyć w nich głowę bez schylania się jak jest to w przypadku wanny. Kabina jednak nadaje się tylko do szybszych kąpieli a nie relaksującego odpoczynku jak wanna, dlatego przed zakupem powinniśmy zastanowić się na czym najbardziej nam zależy oraz do czego przykładamy dużą wagę.

Dodaj komentarz