Ciekawostki

Świąteczny rarytas – karkówka grzybowo-koperkowa!

Święta to czas, kiedy można z czystym sumieniem jeść największe smakołyki, począwszy od słodyczy na rybie i mięsach pod każdą postacią kończąc. Coraz częściej panie domu, chcąc odejść od tradycyjnych potraw i wymyślają najrozmaitsze wariacje na temat potraw mięsnych i rybnych. Jedną z nich jest karkówka grzybowo-koperkowa.

Składniki

Do przygotowania tej potrawy, potrzebujemy kilka składników, z których najważniejsze to oczywiście suszone grzyby, duża ilość kopru oraz pokaźna karkówka. Oprócz tego warto przygotować odrobinę octu balsamicznego, mąki kukurydzianej, oliwy, sosu sojowego grzybowego oraz kilka cebul i duży seler.

Przygotowanie

Mimo iż nie jest trudne, przyrządzenie tej potrawy jest dosyć czasochłonne, dlatego najlepiej przygotowywać ją na ważne okazje, a święta z całą pewnością do nich należą! Gotowanie należy rozpocząć od namoczenia grzybów. Gdy one miękną my zajmujemy się karkówką – kroimy ją na niewielkie plastry, które dokładnie, z każdej strony obsypujemy przyprawami. Następnie pokrojone mięso umieszczamy w marynacie z sosu sojowego i octu. Mięso musi poleżeć w niej kilka godzin, najlepiej więc zostawić je na całą noc.

Wtedy będzie najbardziej kruche i delikatne. Na koniec wystarczy podsmażyć na patelni pokrojoną cebulę i selera, położyć na nie mięso oraz posypać drobno poszatkowanymi grzybami. Wszystko zalewamy bulionem (polecamy ten z kaczki). Potrawę zostawiamy na gazie do podduszenia i za 45 minut możemy cieszyć nasze podniebienie niesamowitą potrawą. Przed zdjęciem z patelni, pamiętajmy jednak o posypaniu naszego mięsa koperkiem. Im więcej tym lepiej!!

Dodaj komentarz