Styl życia

Sposoby na pielęgnację włosów kręconych

Każda kobieta marzy o tym, by jej włosy były piękne, zadbane i zdrowe. Jednak, by móc się pochwalić takimi włosami, trzeba o nie odpowiednio dbać. Każdy włosy maja inne potrzeby i wymagają podejmowania innych działań. Szczególnie wymagające są włosy kręcone, nad którymi trudno jest również zapanować. Jak to zrobić?

źródło: 5waysto.net

źródło: 5waysto.net

Aby włosy kręcone pięknie się prezentowały, muszą mieć odpowiednią długość. Fryzjerzy skazują, że takie włosy powinny sięgać w okolice ramion. Wtedy rzeczywiście loki wyglądają ciekawie i dobrze się układają. Dłuższe włosy stają się natomiast cięższe, a wtedy loki zaczynają się prostować. Poza tym włosy powinny być też właściwie wycieniowane, by ładnie się układały.

źródło: alejakobiet.pl

źródło: alejakobiet.pl

Kręcone włosy wymagają, by stosować do nich odpowiednie preparaty. Ponieważ często są one przesuszone, niezbędne są kosmetyki o właściwościach nawilżających. Powinny być to kosmetyki z pantenolem, który pomaga utrzymywać wilgoć we włosach. Do włosów kręconych nadają się również odżywki bez spłukiwania oraz specjalne olejki pielęgnacyjne. Dzięki temu włosy są zdrowsze i łatwiej jest nad nimi zapanować – nie puszą się, a loki są trwalsze. Unikać należy natomiast kosmetyków na bazie alkoholu, które jeszcze bardziej włosy wysuszają.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Włosów kręconych nie należy myć za często, a do suszenia nie powinno się używać zwykłych ręczników, które wzmagają efekt puszenia się włosów. Do rozczesywania nie należy stosować szczotki tylko grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Tak zadbane włosy będą robiły olśniewające wrażenie.

Dodaj komentarz