Praca

Przewóz osób, czyli polscy specjaliści wyjeżdżają

Polska dla wielu Polaków nie jest ziemią obiecaną, ponieważ nie mogą liczyć na komfortowe warunki życia. Z tego powodu decydują się na przewozy osobowe, które mają ich zabrać do innych krajów, gdzie mają lepszą pracę oraz wynagrodzenie za nie. Problem niestety polega na tym, że w ten sposób z Polski wyjeżdżają specjaliści, których w naszym kraju coraz bardziej zaczyna brakować.

Przewóz osób, czyli poslkich specjalistów do Niemiec

Ściągają najlepszych

Wyobraźmy sobie następującą sytuację, zepsuła nam się rura pod kranem i cieknie z niej strumień wody. Dzwonimy po fachowca, który powinien nam ją naprawić. Niestety najwidoczniej nie jest to specjalista ponieważ przez kilka godzin nie jest wstanie dojść z całą sytuacją do mety. Wówczas dzwonimy do kolejnego specjalisty i kolejnego i kolejnego. Okazuje się, że wszyscy wykwalifikowani specjaliści, na przykład hydraulicy, postanowili skorzystać na przykład z przewozów osób i wyjechać do Niemiec czy Anglii, gdzie mogą liczyć na zdecydowanie lepsze wynagrodzenie. W ten sposób Polacy w kraju muszą razić sobie sami.

Podkupienie

Niemcy dobrze wiedzą, że polscy specjaliści w większości są bardzo dobrze wykształceni w danym fachu, dlatego postanawiają załatać swoją lukę na rynku i wynajmują przewozy osób oraz zakwaterowanie, aby zachęcić Polaków do zmiany miejsca zamieszkania oraz wyjazdu z kraju. Oczywiście Polaków kuszą również wynagrodzenia, które dla samych Niemców są niskie, a dla naszych rodaków bardzo wysokie.

Dodaj komentarz