Motoryzacja

Przeprowadzki – czas na hossę!

Każda firma działająca w branży usługowej ma swoje lepsze i gorsze miesiące. Wśród firm zajmujących się produkcją również bywają takie okresy. Przykładowo branża zajmująca się produkowanie zniczy – doskonale o tym wie, że to co uda się zrobić przez dwa miesiące będzie miało wpływ na to – jak duży będzie zysk w zestawieniu rocznym.


Jedną z branż, która przeżywa swoiste ożywienie jest branża przeprowadzek i małych usług transportowych. Koniec wakacji i początek roku szkolnego to przede wszystkim czas lokacji studentów, którzy na gwałt szukają mieszkania i zajmują niemal strategiczne położenia w różnych miejscach miasta. Wielu z nich w ostatniej chwili decyduje się na wynajem i ewentualny przewóz rzeczy – wynajmując do tego celu firmę transportową. Usługi w tym czasie jednak nie są specjalnie droższe z podstawowego powodu – polscy studenci to nadal ludzie niezbyt majętni. Bardzo często również korzystają oni z własnych sił i możliwości – wynajmując z wypożyczalni samochód dostawczy na kilka godzin i proszą przyjaciół lub znajomych o pomoc. Tego typu rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze jednak wymaga dużej odwagi – przede wszystkim jeżeli nie ma się doświadczenia w prowadzeniu pojazdów dostawczych. Jeżeli brakuje takiej odwagi to lepiej nie ryzykować, bo jak mówi stare, polskie przysłowie – Chytry dwa razy traci.
Firmy przeprowadzkowe tym różnią się od studentów i znajomych, że z pewnością będą zawsze na czas i wyniesienie nawet ciężkiego pianina nie będzie stanowiło żadnego problemu. Lepiej więc zaoszczędzić na kilku impreza w gronie znajomych i zainwestować w profesjonalną firmę transportową.
 

Dodaj komentarz