Rynek pracy

Praca weekendy – jedyny sposób zarobków dla uczniów?

Osoby niepełnoletnie, które pragną dorobić sobie do kieszonkowego, zawsze mają problem ze znalezieniem pracy. Nie wynika to z braku chęci zatrudnienia, tylko braku czasu na pracę przez uczniów. Co w takim przypadku? W końcu zatrudnienie takiej osoby wiąże się ze sporymi ulgami, a zyskujemy kolejne ręce do pracy.

Problem ucznia ze znalezieniem pracy

Jedyna możliwa opcja jaka się może wydawać to praca weekendy, czyli uczeń pracujący w sobotę i niedzielę, jednak problem rodzi się kolejny, co taka osoba bez wiedzy ukierunkowanej na pracę może wykonywać? Dlatego młodzi mają taki problem ze znalezieniem dogodnej pracy, głównymi środkami dochodowymi są przede wszystkim prace typu roznoszenie ulotek, przepisywanie tekstów lub składanie długopisów. De facto prace, którymi po prostu nie chce zajmować się nikt inny, bo są mało dochodowe, a wymagają sporo włożonego czasu do ich wykonania.

praca weekendy

Strach przed zatrudnieniem

Niektórzy pracodawcy nie znają przepisów i nie mają czasu zapoznawać się z nimi lub po prostu im się nie chce przez leniwość. Dlatego nie zatrudniają nieletnich i mają problem z głowy. Ponadto przy zatrudnieniu nieletniego trzeba zwrócić uwagę na ilość przepracowanych przez niego godzin i pracę jaką wykonuje, praca ta nie może być zbyt wymagająca i opatrzona odpowiednim stopniem bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz