Wiedza

Praca magisterska i pisanie w pocie czoła…

Pisanie pracy magisterskiej to proces, który dotyka nie tylko samego piszącego studenta, ale i jego najbliższe otoczenie. Najpierw szuka się uporczywie tematu. Gdy promotor wyraźnie domaga się deklaracji o czym student chce pisać, wymyśla się temat, który wydaje się ciekawy. Potem okazuje się, że brak bibliografii na ten temat, co zniechęca młodego człowieka. Desperacko wymyśla inny temat, który promotor ostatecznie przyjmuje. Zaczyna się szukanie pozycji z danej dziedziny i… pisanie.

Praca magisterska, czyli sukces

Praca magisterska pozwalana na zdobycie tytułu magistra. Po obronie człowiek może pochwalić się tym, że ma wykształcenie wyższe. Niekoniecznie znajdzie pracę, bo o tę w kraju coraz trudniej, ale może pozwolić sobie na uczucie samozadowolenia, które prowadzi do świętowania. Niektórzy nie piszą pracy samodzielnie – zlecają to zadanie tym, którzy w ten sposób zarabiają. Ci, którzy piszą jednak pracę i traktują ją jako dorobek intelektualny borykają się z pisaniem niekiedy wiele miesięcy.

Praca magisterska pisanie

Pisanie kiedyś ma koniec

Są różne metody pisania. Dla niektórych pisanie zamyka się w paru tygodniach intensywnego siedzenia, które zapoczątkowane było zdobyciem odpowiednich materiałów. Inni, piszą na zasadzie doskoków – wówczas praca magisterska nabiera kształtu systematycznie. Trudno stwierdzić, który ze sposób jest skuteczniejszy, ponieważ to kwestia indywidualna. Jedno jest pewne – rodzina wówczas chodzi na palcach, piszący przeżywa stres i zdaje się nieobecny. W końcu jednak udaje się – pisanie zostaje szczęśliwie zakończone.

Dodaj komentarz