Wystrój wnętrz

Oświetlenie led w mieszkaniu

Montując w swoim domu lampki led nie możemy zapomnieć o zasilaczu. Do prawidłowego funkcjonowania jest on wręcz niezbędny. Zasilacze led różnią się mocą. Wybieramy je w zależności od ilości podłączanych lampek. Im jest ich więcej, tym zasilacz musi posiadać większą moc. Tak by świeciły zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli dołączymy do mniejszego, to lampki nie będą nam świecić lub trochę słabo będą widoczne.

zasilacze-led

Porada sprzedawcy

O takie sprawy najlepiej jest zapytać w miejscu w którym je nabyliśmy. Sprzedawca musi wiedzieć co do czego pasuje. Jaka moc zasilacza będzie nam potrzebna. Za duża moc też jest niebezpieczna. Nie każdy wie o co chodzi w lampkach led. Z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Idąc do znajomych lub rodziny widzimy, że mają w domu zamontowane lampki led. Nie zapewniają nam tak dużego światła jak normalne żarówki. Służą raczej jako ozdoby do mieszkania. Zużywają od kilku do kilkunastu watt prądu. Na jeden dzień nie jest to dużo. Biorąc pod uwagę cały miesiąc nazbiera się kilka kilowatów. Przeliczając na miesiąc za takie bajery płacimy kilka złotych.

Uważajmy na brak części w marketach

Nie we wszystkich domach jest możliwość zamontowania tego typu urządzeń. Niektóre są zbyt małe, lub mają źle rozprowadzone kable z prądem. Kupić takie gadżety możemy w każdym markecie. Nikt nie zagwarantuje jednak nam ile czasu podziałają. Kupując w sklepie z elektryką możemy mieć pewność, że nikt nie trząsł, lub zabrał sobie jakiś element z pudełka. Potrzebny do montażu tego typu oświetlenia. W marketach dochodzi do kradzieży niektórych elementów. Dopiero o tym dowiadujemy się w domu, gdy chcemy zainstalować oświetlenie led i zasilacze led.

Dodaj komentarz