Wiedza

„Metodologia badań psychologicznych” jako studium współczesnej psychologii

„Metodologia badań psychologicznych” to książka, której autorem jest Brzeziński. To studium nowoczesnej psychologii, która znacząca się zmienia.

Freud i anarchizmy

Dawniej psychologia skupiała się przede wszystkich na podświadomości człowieka. Ukryte myśli i pragnienia człowieka traktowane były jako źródło frustracji i problemów psychicznych. Sny analizowane były pod względem motywów i symboli. Dziś takie ujęcie psychologii śmieszy, a dziadek Freud nie jest traktowany jako naukowy autorytet. „Metodologia badań psychologicznych” to pozycja, która pokazuje współczesne wyzwania dla psychologii.

psychologia

Współczesne problemy

Człowiek dzisiejszy mimo wielorakich możliwości kontaktów międzyludzkich, spełniania swoich pasji i rozrywek, jest nade wszystko samotny. Internet pochłania go jak telewizja, tak, że namacalny świat przestaje istnień i liczyć się. W świcie wirtualnym można się wykreować, stworzyć na nowo, podczas gdy w rzeczywistości, nie jest to takie proste. To powoduje, że wielu cierpi ja problemy, stany lekowe czy depresje. Samotność jest tak dotkliwa, że wielu nie radzi sobie. Dodatkowy stres związany z pracą lub jej brakiem jest dla wielu przeżyciem traumatycznym – jak zarobić, jak pogodzić życie zawodowe z rodzinnym? Jak zrobić karierę i nie oszaleć? Na te pytanie ani książka, ani psychologi nie daje jasnych odpowiedzi, ale próbuje zrozumieć przyczyny takich stanów w ludzkiej psychice.

Dodaj komentarz