Motoryzacja

Kto korzysta ze skupu samochodów

skup samochodów, skup aut, salonNa polskim rynku motoryzacyjnym od kilku lat rośnie liczba firm zajmujących się skupowaniem samochodów. Odkupują one używane auta od firm, a przede wszystkim od osób prywatnych. Takie usługi z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków, jednak nie każdy korzysta z takich usług.

Określenie profilu klienta skupu samochodów nie jest trudnym zadaniem. Od samego początku kiedy pojawiły się w Polsce skupy samochodów były one skierowane na konkretnego klienta.

Skup samochodów dla mieszczucha

Przede wszystkim zdecydowaną większość klientów skupów samochodów stanowią mieszkańcy największych polskich miast lub ich przedmieść. Ich tempo życia jest największe, a każdy kto samemu sprzedawał samochód dobrze zdaje sobie z tego sprawę jak wiele uwagi wymaga takie zajęcie. Mieszkańcy miast nie chcą wykorzystywać swojego cennego wolnego czasu na obsługę zainteresowanych ich autem, dlatego też wolą skorzystać z usług skupów samochodów.

Auta dla skupów samochodów

Same skupy aut zwykle konkretnie określają granicę wieku pojazdów jakie skupują. Wynika to bezpośrednio z faktu, że starsze auta są po prostu nieopłacalne w późniejszej odsprzedaży. Najczęstszą granicą jest wiek dziesięciu lat. Największe zainteresowanie skupów samochodów dotyczy jednak aut luksusowych i dosyć nowych, można bowiem właśnie na nich zarobić najwięcej.

Dodaj komentarz