Wiedza

Korepetycje z angielskiego w Łodzi

Kilka dni temu zostały ogłoszone wyniki matur. Okazało się, że jest to najgorszy wynik pod względem zdawalności od bardzo wielu lat. Matury nie zdała prawie 1/3 tegorocznych abiturientów. Przez sieć przelała się fala krytyki, że młodzież coraz głupsza etc. Argumentem o słabej kondycji intelektualnej tegorocznych maturzystów miał być fakt, że rocznik, który podchodził w maju tego roku do matury (1995) również słabo poradził sobie z testem w podstawówce oraz testem gimnazjalnym. Młodzi ludzie odpierają zaś ataki mówiąc, że są ostatnim rocznikiem starej reformy i decydenci celowo dają im trudne testy, tak aby za rok odtrąbić sukces, że udała nam się nowa reforma, ponieważ jest lepsza zdawalność matur. Uważam, że coś w tym jest i rozumiem bunt młodych.

Najgorzej wśród wyników matur wypadła oczywiście matematyka oraz języki obce. Wśród języków obcych największa zdawalność dotyczyła języka angielskiego. Nie dziwi to w ogóle, ponieważ młodzi są osłuchani z tym językiem, który chłoną wraz z konsumowaniem pop-kultury. Jednak nawet wydawałoby się prostego języka angielskiego nie zdało prawie 10% osób podchodzących do matury z tego języka. Teraz mają oni kilka miesięcy na szybkie przypomnienie i poprawienie swojego nędznego wyniku.

Jaki jest najlepszy sposób na szybką i skuteczną naukę języka angielskiego? Najlepszym sposobem są tzw. popularne i nazywane przez młodzież "korki", czyli korepetycje. Nie ma to jak obcowanie samemu z nauczycielem, który jest w stani poświęcić nam więcej czasu niż podczas 45 minutowej lekcji, gdzie znajduje się kilkanaście (kiedyś w jednej klasie było nawet trzydzieści parę osób) uczniów. Ciężko raczej wtedy jest nauczycielowi, każdego traktować indywidualnie, bo po prostu nie ma na to czasu.

Dodaj komentarz