Technologie

Komputery w firmie i bezpieczeństwo IT

Zaawansowana technologia sprzyja komputeryzacji firm i coraz więcej przedsiębiorstw o ile już nie posiada komputerów to zaczyna kupować stopniowo jednostki, na których pracownicy bedą mogli wykonywać swoją pracę. Sprzyja to efektywności, przechowywaniu danych (koniec z tysiącami kartek i segregatorów) czy przesyłaniu informacji (elektroniczne faktury).

Bezpieczeństwo

Niestety komputeryzacja niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Bardzo łatwo o utratę danych – zniszczony dysk twardy lub niewłaściwe użytkowanie komputera i skasowanie danych. Niestety jak w każdym takim przypadku i tutaj nie unikniemy nieuczciwych i złych ludzi, którzy mogą włamać się do naszego komputera i wykraść ważne dla firmy informacje, których przechowujemy coraz więcej na komputerach. Łatwy dostęp do Internetu i mnóstwo korzyści jakie z tego płyną to również zło pod postacią wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania, które może ostro namieszać w danych komputera lub jego systemie, czego efektem może być konieczność formatowania dysku twardego.

bezpieczeństwo IT

fot. http://samanthika.files.wordpress.com

Jak uniknąć utraty danych, włamu do komputera osób trzecich i zabezpieczyć sieć komputerową w firmie?

Bezpieczeństwo IT jest bardzo, bardzo ważne. Istnieją nawet firmy, które profesjonalnie zajmują się audytami bezpieczeństwa informatycznego, dzięki czemu rozpoznawane są luki w zabezpieczeniach i podawane informacje jak należy postępować by je załatać, co jest w porządku, a co należy poprawić, żeby komputery były bezpieczne – wykonywane z odpowiednią częstotliwością kopie bezpieczeństwa, odpowiednie oprogramowanie do ochrony przed osobami z zewnątrz itd.

Dodaj komentarz