Dom

Jak zaplanować przydomowy taras?

Osoby, które budują własny dom w jego projekcie koniecznie uwzględniają przydomowy taras. Jest to marzenie większości rodzin. Taki taras jest nie tylko ozdobą domu, ale też miejscem niezwykle praktycznym ? można tu wypocząć, spotkać się z rodziną czy znajomymi.

źródło: domowy.pl

źródło: domowy.pl

Aby jednak taras spełnił swoją funkcję, musi być odpowiednio zaplanowany. Chodzi o to, by ustalić gdzie będzie się znajdował i jak będzie duży.

Lokalizacja tarasu

źródło: domowy.pl

źródło: domowy.pl

Mamy wiele możliwości, które zależeć będą od naszych upodobań oraz od projektu domu ? przede wszystkim od tego czy będzie to dom piętrowy czy parterowy. Trzeba również przemyśleć, w jaki sposób będziemy korzystać z tarasu. Część osób ceni sobie możliwość wypicia na nim porannej kawy czy od rana lubi słuchać śpiewu ptaków ? wtedy taras powinien znajdować się po stronie południowo-wschodniej. Jeżeli będziemy na nim spędzać popołudnia i wieczory, lepiej by znajdował się po stronie zachodniej. Poza tym taras możemy ulokować przy różnych pomieszczeniach. Są osoby, którym marzy się taras przy sypialni. Często taras staje się też przedłużeniem salonu lub kuchni.

Wielkość tarasu

źródło: domowy.pl

źródło: domowy.pl

Chcemy by nasz taras był funkcjonalny. A w związku z tym musi on mieć odpowiednią wielkość. Trzeba uwzględnić to, jakie meble mają się na nim znaleźć, jakie sprzęty i zostawić też trochę wolnej przestrzeni. Dlatego minimalne wymiary dla przydomowego tarasu to 2,5m x 2.5m. Bardzo praktyczne będzie również stworzenie odpowiedniego zadaszenia przynajmniej dla części tarasu.

Jeżeli już decydujemy się na taką inwestycję, to należy zadbać o to, by był wygodny, ale również ciekawy ? wtedy będzie również ozdobą domu.

Dodaj komentarz