Ciekawostki

Jak poradzić sobie z rozstępami?

Rozstępy to zmora zarówno kobiet jak i mężczyzn. Pojawiają się w różnych miejscach i skutecznie szpecą nasz wygląd. Czasami jest to związane z ciążą, okresem dorastania, znacznym wzrostem lub zmianą wagi. Warto zatem zastanowić się co można zrobić, by zapobiegać powstawaniu rozstępów lub je ograniczyć.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Na pewno najważniejszą sprawą jest odpowiednie nawilżanie skóry, gdyż wtedy jest ona mniej podatna na powstawanie rozstępów. Poza tym nawilżanie poprawia wygląd tych rozstępów, które dopiero co powstały – będą one zdecydowanie mniej widoczne. Do nawilżenia skóry należy wybrać jakiś sprawdzony krem. Jednak część osób przygotowuje taki preparat samodzielnie ? mieszając olej pszenny, oliwę z oliwek oraz aloes. Jednak, aby widać było efekty należy skórę nawilżać regularnie.

źródło: kobieta.gazeta.pl

źródło: kobieta.gazeta.pl

Koniecznie należy też zadbać o ujędrnienie skóry. W tym celu należy ją masować ? choćby podczas wcierania kremu. Masujemy skórę ruchami okrężnymi z dość dużą siłą zarówno tam, gdzie już mamy rozstępy, jak i w miejscach narażonych na ich powstawanie. Zmniejszymy ich widoczność oraz zapobiegniemy powstawaniu nowych rozstępów.

Możemy też skorzystać ze specjalnych preparatów dostępnych w aptekach. Pobudzają skórę do produkcji komórek, zapobiegają zrogowaceniom oraz pobudzają produkcję kolagenu. Takie środki warto zastosować jak najszybciej od momentu pojawienia się nowych rozstępów.

źródło: domowe-sposoby.pl

źródło: domowe-sposoby.pl

Niezwykle ważna jest też witamina E i należy wybierać produkty, które ją zwierają. Wpływa na produkcję kolagenu i powstawanie nowych komórek. Skutecznie pomaga zapobiegać powstawaniu rozstępów.

 

Dodaj komentarz