Styl życia

Jak poradzić sobie z gorączką?

Wszystkie objawy przeziębienia są bardzo uciążliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie. Jednak szczególnie męcząca bywa gorączka. Powoduje ogólne osłabienie, złe samopoczucie, często również bóle mięśni. Kiedy pojawia się gorączka, musi ją jak najszybciej zwalczyć. Oczywiście w wielu przypadkach konieczna okazuje się wizyta u lekarza oraz korzystanie z określonych środków farmakologicznych. Jednak kiedy się ona pojawia i nie jest bardzo wysoka, możemy wykorzystać pewne domowe sposoby. Jakie?

źródło: www.flickr.com

źródło: www.flickr.com

Warto stawiać na sposoby naturalne, które nie osłabiają naszego organizmu. Sprawdźmy zatem co mamy w domu i jak to możemy wykorzystać.

źródło: objawygrypy.pl

źródło: objawygrypy.pl

Bardzo dobre na zbicie gorączki są zimne okłady. Mogą one mieć różną postać. Możemy wykonać okłady z ręcznika namoczonego zimną wodą lub owinąć w niego kostki lodu. Nie wystarczą jednak tylko okłady na czoło. Należy również schładzać kark, skronie, szyję czy przeguby dłoni. Można też okładać plecy ? wtedy jednak ręcznik nie może być lodowaty, bo tylko pogorszymy swój stan.

Warto też stosować różne herbatki, które pobudzają organizm do pocenia się i w ten sposób można obniżyć temperaturę ciała. Najlepsze są herbaty z lipy, czarnego bzu i rumianku.

źródło: siewie.pl

źródło: siewie.pl

Pomocna może też okazać się chłodniejsza kąpiel. Trzeba jednak uważać, by woda nie była za zimna ? powinna być o około 2 stopnie niższa niż temperatura ciała. Poza tym kąpiel nie powinna trwać zbyt długo ? kilkanaście minut w zupełności wystarczy. Taka kąpiel pomaga się również zrelaksować.

Warto zastosować, którąś z tych metod lub poszukać jeszcze innych propozycji.

Dodaj komentarz