Ciekawostki

Jak czyścić lodówkę?

Co jakiś okres musimy wygospodarować sobie trochę czasu na wyczyszczenie i rozmrożenie lodówki. Nie jest to czynność zbyt przyjemna i wiele osób robi to z konieczności. Jednak jeżeli takie sprzątanie odpowiednio sobie zaplanujemy, odbędzie się nie tylko sprawnie, ale też przyjemnie. Jak zatem zabrać się za czyszczenie lodówki?

źródło: domolog.pl

źródło: domolog.pl

Zacząć musimy oczywiście od opróżnienia lodówki oraz zamrażarki z całej zawartości. Produkty, które z niej wyjmujemy należy od razu przejrzeć. Zapewne część z nich trzeba będzie wyrzucić. Dokładnie sprawdźmy w jakim są stanie i jaka jest ich data przydatności. Jeżeli dysponujemy w domu lodówką turystyczną, możemy w niej umieścić produkty najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury. Pozostałe mogą stać przez czas sprzątania w temperaturze pokojowej.

Następnie należy zająć się wszystkimi pojemnikami. Te, które można z lodówki wyjąć,od razu myjemy. Najlepiej przygotować ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń. Warto też umyć pojemnik na kostki lodu. Wyjmujemy również półki i je też dokładnie myjemy.

źródło: domolog.pl

źródło: domolog.pl

Następnie należy wyczyścić stałe elementy lodówki oraz całe jej wnętrze. Będą to pozostałe półki, drzwiczki i ścianki. Najpierw można je odkurzyć, by w ten sposób usunąć wszelkie okruszki i resztki jedzenia. Następnie przecieramy je mieszanką wody z sodą oczyszczoną, która pozwoli usunąć z lodówki nieprzyjemne zapachy. Na koniec należy oczyścić też lodówkę z zewnątrz. W tym celu używamy odpowiedniego detergentu ? w zależności od materiału, z którego lodówka jest wykonana.

Dodaj komentarz