Wiedza

Gładka skóra dłoni – dzięki czemu?

Skóra na dłoniach narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników. W czasie zimy są to mróz i śnieg, które skórę wysuszają i często wywołują podrażnienia. Poza tym na skórę działają różne detergenty, których używamy podczas prac domowych. Co zatem możemy zrobić, by skóra na dłoniach była zadbana i gładka? Oto kilka podpowiedzi.

źródło: studiourodymagadi.pl

źródło: studiourodymagadi.pl

Bardzo ważnym elementem w pielęgnacji skóry dłoni jest jej regularne złuszczanie. Dzięki temu można bez większego problemu usunąć przesuszony i zniszczony naskórek. Wtedy skóra staje się zdrowsza i świeższa, a również gładsza. W tym celu należy zastosować drobnoziarnisty peeling – możemy zakupić gotowy preparat lub przygotować go samodzielnie, na przykład z cukru i oliwy.

źródło: forumdermatologiczne.pl

źródło: forumdermatologiczne.pl

Skórę należy również regularnie nawilżać. Warto stosować krem do rąk po każdym myciu, by zapobiec przesuszeniu skóry. Niezbędny okaże się krem, który będzie zawierał glicerynę, witaminę E i olejki. Będzie skórę nawilżał, wygładzał i odżywiał. Warto również zapewniać skórze kąpiele natłuszczające, na przykład moczyć je w oliwie lub oleju słonecznikowym.

źródło: alejka.pl

źródło: alejka.pl

O skórę dłoni trzeba też właściwie dbać i chronić ją przed działaniem szkodliwych czynników. W tym celu należy używać rękawiczek ochronnych. W czasie prac domowych niezbędne okażą się gumowe rękawice, chroniące przed różnymi detergentami. Przed wyjściem na dwór należy zakładać ciepłe rękawiczki zabezpieczające skórę przed pierzchnięciem. Dbanie o tych kilka kwestii na pewno sprawi, że skóra dłoni będzie gładka i piękna.

Dodaj komentarz