Ciekawostki

Gdzie uzyskamy pomoc prawną?

Pomoc prawna może być nam potrzebna w różnych okolicznościach. Czasami chodzi o jakieś ogólne porady, a niekiedy potrzebujemy osoby, która będzie nas reprezentować w sądzie. W zależności od tego w jakiej sytuacji się znajdujemy, pomoc otrzymamy na dwa sposoby. Jakie?

 

Pomoc prawna przez Internet

Coraz popularniejsze stają się porady prawne online. Niektórzy radcy prawni poszerzają swoją działalność o takie usługi. Są one wybierane, gdy potrzebne są nam proste porady w niezbyt trudnych sprawach. Czasem chodzi o uzyskanie odpowiedzi na jakieś konkretne pytanie. Taką formę pomocy wybierają osoby, które nie mają czasu na spotkania z radcą. Porady online nie są też zbyt kosztowne. Jak je uzyskać? Należy na odpowiedniej stronie wypełnić formularz, określić nasze pytanie, opisać sprawę i wysłać zgłoszenie. Po dokonaniu opłaty, możemy oczekiwać na odpowiedź. Takie porady uzyskujemy bardzo sprawnie.

Kancelarie prawne

Nie wszystkie sprawy można rozwiązać przez Internet. Często chodzi o zdecydowanie bardziej skomplikowane sytuacje. Wtedy najlepszym wyjściem będzie zgłoszenie się do kancelarii prawnej. Na spotkanie z radcą musimy wziąć niezbędne dokumenty. Dokładnie określmy naszą sytuację i odpowiadajmy na pytania radcy. Słuchajmy również jego wyjaśnień. Radca pomoże nam podjąć pewne decyzje, ale również zapewni nam pomoc w czasie rozpraw sądowych. Osoby, których nie stać na takie konsultacje, mogą uzyskać bezpłatne porady w jakiś urzędach czy ośrodkach. Taka pomoc na pewno przyniesie nam korzyść.

Dodaj komentarz