Związki

Fotografie i filmy ślubne – pamiątki ze ślubu

filmy ślubne, kamera, film, videoŚlub i wesele to jedne z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Także same zwyczaje i obrzędy z nimi związane to wspaniała Polska tradycja. Od kiedy tylko była możliwość uwieczniania takich wydarzeń, na weselach i ślubach pojawiały się najpierw aparaty fotograficzne, a z czasem także kamery wideo.

Czy jednak również dziś wszyscy decydują się na nagrywanie swojej ceremonii ślubnej? Na pewno jest to ciekawa i piękna pamiątka, tym bardziej, że fotografowie i kamerzyści prześcigają się w stosowaniu ciekawych rozwiązań zwiększających atrakcyjność filmów i zdjęć.

Moda na zdjęcia i filmy ślubne

Największy „bum”, szczególnie na filmy ślubne przypada na okres w granicach lat 1990 – 2000. Ceny kamer stały się wtedy osiągalne dla szerszego grona osób, a z tego powodu spadła także cena usług kamerzystów. Każdy kręcił w tym czasie wszystko, od ślubów, poprzez komunie i chrzciny, a kończąc nawet na stypach. Fotografowie cieszą się właściwie podobnym zainteresowaniem przez cały czas.

Fotografowie i kamerzyści ślubni dziś

Najnowsze trendy jeśli chodzi o fotografię to tradycyjne sesje w plenerze(co raz częściej pary wybierają scenerię ze zbiornikami wodnymi, a najlepiej morzem). Jeśli chodzi o filmy ślubne, w tym temacie zmienia się dużo więcej. Coraz częściej młode pary wątpią w sens nagrywania całych uroczystości przez profesjonalistów, bo komu chciało by się oglądać kilka godzin tańczenia i jedzenia. Bardzo modne stały się krótkie materiały wideo podobne do filmowych trajlerów, w których streszczone są ważne momenty lub np. sesja w plenerze. Odchodzi się także od filmowania poprawin, podobnie jak od samej zabawy dzień po ślubie.

Dodaj komentarz