Praca

Co nam pomoże znaleźć pracę?

Bardzo dużo osób ma poważne problemy ze znalezieniem pracy. Niektórzy pozostają bezrobotni przez kilka, czy nawet kilkanaście miesięcy. Mimo podejmowanych wysiłków, nie mogą zdobyć posady. Dlaczego mamy z tym takie trudności?

 

Z jakich powodów nie możemy znaleźć pracy?

Zasadniczym problemem jest to, że brakuje miejsc pracy – jest ich zdecydowanie za mało w stosunku do liczby bezrobotnych. Cały czas wiele osób traci pracę – firmy kończą swoją działalność lub przeprowadzają redukcję etatów. Nie powstają natomiast nowe miejsca pracy. Można zatem mówić o dużej konkurencji. A jednocześnie pracodawcy mają bardzo wysokie wymagania, którym wiele osób nie jest w stanie sprostać. Brakuje im doświadczenia lub umiejętności. Są zawody, w których w ogóle nie ma pracy. Należy się zatem zastanowić, co można zrobić, by jakoś sobie pomóc.

 

Poszerzajmy własne kwalifikacje

Bardzo ważne jest, by dostępny czas wykorzystywać na rozwój umiejętności. W tym pomogą nam różne kursy oraz szkolenia zawodowe. Korzystać z nich możemy przez Urząd Pracy lub jakieś ośrodki szkoleniowe. Ważne jest, by wybierać odpowiednie kursy. Starajmy się analizować oferty pracy i sprawdzać jakie umiejętności potrzebne są najczęściej. Po zaliczeniu wielu kursów otrzymujemy oficjalne certyfikaty lub uprawnienia. Czasem trzeba będzie przejść psychotesty. Wykonuje się je w odpowiednich placówkach, jak w mieście Szczecin. Jakie kursy są popularne? Kurs komputerowy, kurs księgowości, obsługi kas fiskalnych czy kurs na wózki widłowe. Wielu osobom takie szkolenia naprawdę pomogły.  

Dodaj komentarz