Praca

Biuro rachunkowe pełne kobiet

Kobiety w dzisiejszym świecie doceniają równouprawnienie, które nie skazuje ich na pracę w kopalni, do której nie są zdolne, ale pozwala obejmować stanowiska, jakie do tej pory przeznaczone były wyłącznie dla panów. Płeć przestaje mieć znaczenie, jednak istnieją zawody, które obecnie są częściej wykonywane przez panie niż przez mężczyzn. Ci bowiem wcale nie muszą robić wielu rzeczy lepiej, jak się zawsze sądziło.

Księgowość jest żeńska

Według najnowszych badań to właśnie kobiety obejmują te stanowiska, które są związane z finansami. Nic dziwnego! Kobiece cechy takie jak cierpliwość i dobra organizacja czasu przydają się, ponieważ praca jako księgowa bywa żmudna. Większość z nich jest więc płci żeńskiej i chwali sobie to, że w tej dziedzinie kobiety są szanowane, ponieważ stereotypowo myśląc o księgowości kojarzymy ją z kobietą. Księgowa musi być skrupulatna i posiadać zdolność do maksymalnego skupienia. Mówi się, że to kobiety są roztrzepane. Jednak gdy powierza się im poważne zadanie okazuje się, że realizują je niejednokrotnie lepiej od panów, którzy tracą nerwy nad plikami papierów.

finanse

Biuro rachunkowe w spódniczkach

Z tego powodu niemal każde biuro rachunkowe w miastach takich jak Łódź jest sfeminizowane. Najwidoczniej paniom przydał się czas, kiedy były zamknięte w domu z dziećmi i liczyły każdy grosz, który musiały przeznaczyć na zakupy żywnościowe czy produktów dla dzieci. Wbrew pozorom takie proste czynności przerastają wielu mężczyzn, dla których finanse są zbyt mozolne. Biuro rachunkowe, które posiada w składzie większość kobiet to norma, która sprawdza się – jak przyznają pracownicy.

Dodaj komentarz