Rynek pracy

Bezrobocie i likwidacja firm przyczynia się do wyjazdów za granicę

Od kilku lat w Polsce i całej Europie panuje kryzys gospodarczy. Przyczynia się to do wzrostu bezrobocia i upadania kolejnych firm. Tysiące osób nie mogących znaleźć zatrudnienia w kraju, postanawia udać się za granicę. By nie oddalić się zbyt daleko od rodziny mieszkającej w Polsce wyjeżdżają do sąsiednich państw. Jednym z celów stają się więc Niemcy. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na podjęcie takiego kroku? Głównym powodem jest chęć znalezienia zatrudnienia. Z opinii innych osób pracujących w tym państwie wynika, że otrzymują kilka razy większe wynagrodzenie za wykonywanie tych samych obowiązków co w naszym kraju.

przewozy-do-niemiec

Dwie grupy postaw

Osoby decydujące się na ten krok możemy podzielić na dwie grupy. W pierwszej znajdą się bezrobotni, którzy przeglądają oferty pracy z innych państw. Na wyjazd decydują się w momencie otrzymania potwierdzenia o zatrudnieniu. Wsiadają do samochodu lub wynajmują przewozy do Niemiec w celu dotarcia na miejsce. Druga grupa to osoby wyjeżdżające bez wcześniejszego przygotowania. Uważają, że uda się im na miejscu w łatwy sposób znaleźć pracę. Niekiedy jednak rozczarowują się panującą tam sytuacją i wracają z powrotem do kraju.

Pomoc przyjaciół i rodziny

Najkorzystniejszym sposobem na znalezienie pracy jest posiadanie rodziny lub znajomych w takim państwie. Możemy poinformować ich o naszej sytuacji i podjętych decyzjach. Gdy tylko mają czas poświęcają go na poszukiwania. Jeśli coś dla nas znajdą, natychmiast o tym nas powiadamiają. Naszym zadaniem jest dotarcie do takiego zakładu pracy. Jedni własnymi środkami transportowymi, drudzy wynajmując przewozy do Niemiec.

Dodaj komentarz