Styl życia

Jak dbać o skórę na nartach?

Okres zimowy to czas, w którym wiele osób spędza czas na nartach. Uprawianie zimowych sportów jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, kondycji oraz samopoczucia. Spędzając jednak sporo czasu na powietrzu, narażamy swoją skórę na działanie zimna, wiatru oraz słońca. Dlatego koniecznie trzeba poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację skóry. O co trzeba zadbać?

źródło: podroze.gazeta.pl

źródło: podroze.gazeta.pl

Bardzo ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków. Po pierwsze, musimy zadbać o wybór właściwych preparatów myjących. Potrzebny jest nam tonik, żel lub mleczko, które usunie wszelkie zanieczyszczenia, a przy tym będzie działało nawilżająco i kojąco. Takie preparaty muszą być łagodne, by dodatkowo nie podrażniać ani nie wysuszać skóry.

źródło: snobka.pl

źródło: snobka.pl

Na pewno niezbędne będą również kremy, które będą odżywiać skórę. Takie kremy muszą przeciwdziałać utracie wody ze skóry oraz wzmacniać naturalną barierę ochronną. Kiedy wybieramy się na stok, niezbędny będzie również krem z wysokim filtrem ,który ochroni skórę przed promieniami słonecznymi. Trzeba jednak pamiętać również o tym, by krem aplikować na skórę również w czasie pobytu na stoku. Wtedy będzie on przez cały czas chronił skórę – również przed wiatrem i zimnem.

źródło: ibeauty.pl

źródło: ibeauty.pl

W czasie pobytu na stoku problemem mogą być również przesuszone ręce lub nawet odmrożona skóra. Wtedy niezbędny okaże się lekki, delikatny preparat myjący oraz krem, który będzie działa kojąco i przeciwzapalnie. Na pewno warto wyposażyć się w kosmetyki przeznaczone właśnie do użytku w czasie zimy i regularnie je stosować.

Dodaj komentarz